DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru o godz. 17:30 wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. Jutro, 10 czerwca, 25 rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.

4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca o godz. 18:30, czyli po Mszy Świętej, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z Różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzień imienin biskupa seniora Antoniego Dydycza. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego solenizanta.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
– W środę, 12 czerwca – bł. męczennicy II wojny światowej: Antoni Beszta-Borowski, Mieczysław Bohatkiewicz, Edward Grzymała, Władysław Maćkowiak, Michał Woźniak, prezbiterzy, Maria Marta Kazimiera Wołowska, dziewica i Towarzysze.
– W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
– W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

6. Dziękujemy rodzinom dzieci obchodzących rocznicę Komunii Świętej za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.