DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia.

2. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego od 17:30 przed wieczorną Mszą Świętą.

3. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. W czwartek procesja od 17:30, a po Mszy Świętej poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

4. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18:00. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wizyta u chorych od 9:00.

5. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Piątek i sobota to dni patronalne Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Czcicieli Najświętszych Serc zapraszamy na liturgię w piątek i sobotę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
– W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii. Tego dnia 33 rocznica utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.
– W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i zaangażowanie w procesję. Dziękujemy za kwiaty z ołtarzy przyniesione do kościoła.