DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. W naszej parafialnej świątyni po wezwaniem Przemienienia Pańskiego przeniesiony z dnia wczorajszego.

2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Tego dnia nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18:00 z różańcem wynagradzającym Niepokal. Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne. Dziękujemy za ofiarowane do kościoła kwiaty i paniom za ich przygotowanie na uroczystość odpustową.

W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.