OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

2. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

3. W środę, 3 sierpnia, zmiana tajemnic różańcowych.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy Świętej.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wizyta u chorych od 9,Msza Święta godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17:20.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Tego dnia święto tytularne naszego kościoła i dlatego w tym tygodniu każdego dnia wzniesiemy modlitwy do Boga przygotowując się do odpustu parafialnego.

7. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i jej N. Serca po Mszy Świętej o godz. 17

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. W naszej parafii dzień odpustu. Główna Masza Święta o 11:30 z procesją wokół kościoła. Prosimy o zaangażowanie w procesję i dzieci do sypania kwiatków.

9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

10. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne.

W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.