II NIEDZIELA ADWENTU

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed [i w czasie Mszy Świętych.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duże świece 20zł, małe 10zł, oraz poświęcone opłatki w zakrystii.

4. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu o godz. 17:00. W najbliższy czwartek od 16:30 do 17:30 możliwość skorzystania z sakramenty pokuty i pojednania u kapłana z zewnątrz, czyli z Siemiatycz.

5. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.
– W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni i odśnieżania. W sobotę prosimy rodziny następne.