TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godz. 8:20 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa o 17:00.
Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się od przyszłej niedzieli do wtorku.
Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania.

2. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. Od obecnej niedzieli są rozprowadzane wielkanocne baranki (14 zł) – dochód z ich sprzedaży zasili diecezjalny oddział CARITASU.

3. 7 marca, pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonna.

4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy głównie w ich intencji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka. W naszej Archidiecezji (diecezja białostocka, drohiczyńska i łomżyńska) Głównego Patrona Metropolii Białostockiej – uroczystość.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni. W sobotę prosimy rodziny następne.