WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: o godz. 17:30 – nabożeństwo majowe w kościele.

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Msza Święta o 18:00 i nabożeństwo fatimskie z Różańcem wynagradzającym po niej.

5. 15 maja, w środę, rozpoczniemy nowennę przed Świętem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

6. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Jesteśmy zobowiązani przynajmniej raz do roku przystąpić do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
– W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.