CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. W dni powszednie od poniedziałku do soboty o 17:30 Różaniec, o 18:00 Masz św. , w środy nowenna do Matki Boskiej Nieust. Pomocy w pierwszą środę zmiana tajemnic różańcowych

3. W niedzielą o 8:20 godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, taca przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele diecezjalne

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin

5. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;
– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

6. Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
Marcin Ryżko, kawaler z tej parafii i Paulina Dobrogowska z parafii Dołubowo. Zapowiedź 1. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między nimi, proszony jest o powiadomienie.