TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe o 17.30.

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp. Piotrze Sawczuku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Z racji tej uroczystości dzisiaj prosimy o ofiary do puszek – tzw świętopietrze.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta o godz. 18.00. W czwartek i piątek po Mszach św. okolicznościowe nabożeństwa. W piątek wizyta u chorych od 9.00.

5. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia. Od 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty z różańcem, rozmyślaniem w duchu fatimskim.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy wokół kościoła i przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

7. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;
– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;
– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

8. Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
Patryk Mormol, kawaler z parafii Niemirów i Diana Zielińska z tej parafii. Zapowiedź 2. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między nimi proszony jest o powiadomienie.

9. 30 czerwca, po 6 latach kończy posługiwanie w tej parafii o. Krzysztof. Dziękujemy za wszelkie dobro uczynione wobec parafian, gości w kościele, w kaplicy w Wajkowie, za pracę w szkole. Dziękujemy za posługę w sakramentach świętych, za głoszenie słowa Bożego przy ambonie. Życzymy potrzebnych łask w dalszym życiu zakonnym i kapłańskim.