DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy, kadzidła i wody na kolędę, będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o 17:00. Wizyta u chorych od 9.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. Od soboty rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. W sobotę kolęda w Wajkowie od godziny 12, od końca w kierunku kaplicy.

9. W minionym 2021 roku w naszym kościele zostało ochrzczonych 7 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 9 dzieci, został zawarty jeden sakrament małżeństwa, do wieczności odeszło 12 osób.