NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

4. W środę, 12 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

5. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w tym tygodniu i w sobotę prosimy rodziny następne.