DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Jutro 13 września czcimy Matkę Bożą Fatimską, o 18 masz św. po niej nabożeństwo fatimskie z różańcem wynagradzającym niepokalanemu sercu Maryi

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? W Drohiczynie Diecezjalny Dzień Młodzieży

4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

5. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

6. W najbliższą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego przekazy. W naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła. W sobotę prosimy rodziny następne.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.