DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

3. Dzisiaj po mszy św. wspomagamy poprzez działania Caritas , migrantów z Afganistanu.

4. Dziękujemy rodzinom dzieci pierwszo – komunijnych za przygotowanie kwiatów w kościele, za dar ołtarza którym jest puszka do św. Komunii pod dwiema postaciami. Dziękujemy za sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz kościoła. W sobotę prosimy z dalszej części kolejki.

5. W sobotę Diecezjalne Dziękczynienie za plony w Ciechanowcu – Drożynki Diecezjalne. Można śledzić w mediach.