DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju).

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

3. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 18:00.

4. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziny, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele 8:00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.. Podczas Mszy Świętej i nabożeństwa o godz. 18:00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni i przygotowanie kwiatów na ołtarzu. W sobotę prosimy rodziny następne.

7. 14 sierpnia zostały zakończone prace przy schodach, drzwiach wejściowych do kościoła, oknach i zadaszeniu nad ołtarzem za kościołem. W tym miejscu dziękujmy – Bóg zapłać! , za ofiary indywidualne, rodzinne i na tacę z których zostały pokryte wydatki na te cele.