DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).

2. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to jakby odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

5. W pierwszy piątek wizyta u chorych od godz. 9:00, okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godziny 17:20. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Zaraz po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele od godz. 17:00 i Msza Święta. Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Niebieskiej Matce.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni i przygotowanie kwiatów na ołtarzu. W sobotę prosimy rodziny następne.