DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.

3. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Jest to dzień imienin biskupa seniora Tadeusza Pikusa. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego solenizanta.

4. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym i Eucharystii.

5. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– Sobota, 28 października – św. św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

7. Polecamy naszej uwadze znicze Caritasu na groby naszych bliskich jako pomoc dziełom miłosierdzia – cena 10zł. Na naszym cmentarzu już prawie wszystkie groby są uporządkowane, ale są jeszcze nieliczne groby zapomniane, które polecamy naszej miłosiernej uwadze.

8. Tradycyjnie w listopadzie będziemy szczególnie się modlić za naszych zmarłych wypominkami połączonymi z różańcem. Zachęcamy do wypisania naszych zmarłych na przygotowanych kartkach i oddania przed 1 listopada.

9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni, przygotowanie kwiatów i grabienie liści. W sobotę prosimy rodziny następne.