DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

4. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 i w czasie nabożeństwa w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

6. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o 8.00.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

8. 29.06 jest Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła i wówczas jest taca przeznaczona do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. Ze względu, że wówczas znacznie mniej nas uczestniczy we Mszy świętej o taką ofiarę prosimy w przyszłą niedzielę do puszek po Eucharystii.

9. W tym tygodniu patronuje nam:
– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
Patryk Mormol, kawaler z parafii Niemirów i Diana Zielińska z tej parafii. Zapowiedź 2. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między nimi proszony jest o powiadomienie.