DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17:30 gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa i Eucharystii o godz. 18:00. Zachęcam do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

2. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. W czasie nabożeństwo od 17:30 będzie procesja wokół kościoła. Po Mszy Świętej poświęcenie  ziół i kwiatów.

3. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Ze względy na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo o 8:30, Msza Święta o 9:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– Poniedziałek, 12 czerwca – w naszej diecezji wspomnienie błogosławionych męczenników Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza,  Edwarda Grzymały, Władysława Maćkiewicza, Michała Woźniaka, prezbiterów, Marii Marty Kazimiery Wołowskiej, dziewicy, I Towarzyszy
– Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
W tym dniu Msza o 18:00 i nabożeństwo Fatimskie z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzień imienin biskupa seniora Antoniego Dydycza. W modlitwie polećmy go Bogu.
– Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni. W sobotę prosimy rodziny następne. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało i zaangażowali się w liturgię tego Święta. Panu Krzysztofowi dziękujemy za wykoszenie na cmentarzu wolnej części, a Wspólnocie Gruntowej z Mielnika za użyczenie maszyn.