NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków. Przygotujmy cztery ołtarze:
I – przy skrzyżowaniu Brzeskiej i Królewskiej – Rejon IV
II – na Brzeskiej przy ruinach kościoła na ołtarzu przy ulicy – rejon III
III – Na Bugowej okolice straży pożarnej – rejon II
IV – na Brzeskiej przy kopalni – Rejon I
Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10:00, po niej procesja, a wieczorna Masza Święta o 18:00. W oktawie Bożego Ciała będą nabożeństwa czerwcowe.

4. Jutro 32 r. utworzenia przez Jana Pawła II Decyzji Drohiczyńskiej, a w sobotę (10.06) 24 r. wizyty Apostolskiego Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
-Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
-Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron.

6. Dziękujemy rodzinom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni i wokół przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny z kolejki.