DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 17.30 nabożeństwo czerwcowe. W czwartek na zakończenie obchodów eucharystycznych będzie procesja wokół kościoła oraz poświęcenie ziół i kwiatów.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00 Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W przededniu 13.06 będzie również dzień fatimski. O 17.30 nabożeństwo najpierw uczcimy Najświętsze Serce Jezusa, następnie nabożeństwo fatimskie z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, później Msza święta.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiatki ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży granicznej, a przede wszystkim wam, drodzy, za wspólną modlitwę i procesję, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin. Dziękujemy za ofiary na cmentarz w tym tygodniu. Dziękujemy za wykoszenie trawy na wolnej części cmentarza oraz za prace przy cmentarzu.

8. W tym tygodniu patronuje nam:
– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.
– w sobotę 12 czerwca – Błogosławieni Męczennicy II wojny światowej (108) wśród nich również z naszej diecezji.