NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

3. W środę po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 10.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy.
I – przy krzyżu na skrzyżowaniu Brzeskiej i Królewskiej – Rejon IV
II – na Brzeskiej przy ruinach kościoła na ołtarzu przy ulicy – Rejon III
III – na Bugowej okolice straży pożarnej – Rejon II
IV – na Brzeskiej przy kopalni – Rejon I
„[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, na trasie by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, którzy mogą. Dzieci zapraszam do sypania kwiatów.

5. Pan Jezus w swej nieskończonej miłości stale zaprasza nas, byśmy przyszli do Niego z naszym utrapieniem i obciążeniem i znaleźli ukojenie kształtując nasze serca na wzór Jego Serca cichego i pokornego. Na to zaproszenie odpowiedzieli w sposób szczególny Polacy u progu odzyskania niepodległości 100 lat temu. Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce, przy udziale licznych wiernych ze wszystkich stron naszej ojczyzny, 3 czerwca 1921 roku dokonali w Krakowie poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W 100 rocznicę tego wydarzenia, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 roku podczas Mszy św. w Krakowie Episkopat Polski dokona aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Parafie w Polsce łączą się z tym wydarzeniem.
Pamiętając o tych wydarzeniach od pierwszego czerwca i całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. O godz. 18.00 Msza Święta. Wizyta u chorych od 9.00.

7. W pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza św. od 17.00..

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

9. Dziękujemy za ofiary na cmentarz w minionym tygodniu.

10. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.