NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.
I – przy skrzyżowaniu Brzeskiej i Królewskiej – Rejon IV
II – na Brzeskiej przy ruinach kościoła na ołtarzu przy ulicy – rejon III
III – Na Bugowej okolice straży pożarnej – rejon II
IV – na Brzeskiej przy kopalni – Rejon I

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i prosimy w sobotę rodziny następne.

W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych, dzień, dzień imienin J. E. Ks. Bpa Antoniego Dydycza, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego Solenizanta;
– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

6. W tym tygodniu 8.06.2022 w dniu wspom. Św. Jadwigi Królowej został zakończony remont ołtarza i kapliczki MB Lourdzkiej ze św. Bernadetą na działce przy ruinach dawnego kościoła.