ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

3. Dzisiaj 31 rocznica utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.

4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

7. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

8. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i prosimy w sobotę rodziny następne.

9. 16 czerwca będziemy obchodzili uroczystość Bożego Ciała i dlatego już dzisiaj przypominamy, że ołtarze będą w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku i te ołtarze prosimy o przygotowanie poszczególne rejony.
I – przy skrzyżowaniu Brzeskiej i Królewskiej – Rejon IV
II – na Brzeskiej przy ruinach kościoła na ołtarzu przy ulicy – rejon III
III – Na Bugowej okolice straży pożarnej – rejon II
IV – na Brzeskiej przy kopalni – Rejon I

W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.