Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego

Dni patronalne:

Czwartek – Wspomnienie św. Antoniego Opata.

Sobota – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara Bp.

• Dziękuję za uprzątnięcie Kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.

• Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczynamy okres zwykły w liturgii kościoła i obowiązuje zielony kolor szat liturgicznych. Według Polskiej tradycji okres Bożego Narodzenia trwa aż do Ofiarowania Pańskiego a więc do 02 lutego. Wtedy dopiero rozbieramy dekoracje świąteczne. Już dzisiaj proszę mieszkańców rejonu drugiego o zorganizowanie się w celu rozebrania dekoracji świątecznych.

• Jutro Msza św. o godz. 10.00 ponieważ po południu mamy spotkanie kolędowe z ks. Biskupem.

• Od piątku rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

• W tym tygodniu zakończyliśmy oficjalny czas wizyt kolędowych w naszej parafii. Jeśli kogoś pominęliśmy albo kogoś nie było w domu a chciałby zaprosić kapłana do siebie to proszę to uzgodnić indywidualnie.

• Chciałbym serdecznie podziękować za miłe przyjęcie nas w waszych domach oraz za ofiary składane kapłanowi i ministrantom. Dziękuję również za wsparcie naszego parafialnego systemu finansowego.

• Otrzymaliśmy rachunek za IV kwartał należności za śmieci z cmentarza w wysokości 420 zł. na koncie mieliśmy na ten cel tylko 220 zł. zabrakło już 200 zł. Dlatego w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie przeznaczona na opłacenie śmieci z cmentarza.