Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła

Dni patronalne:

Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

  • Dziękuję za uprzątnięcie kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.

  • Składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję bardzo za sprawną organizację procesji a więc Służbie Liturgicznej Ołtarza, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, członkom Żywego Różańca, służbie prowadzącej kapłana, i niosącym baldachim i przede wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom. Wszystkim obecnym na procesji – Bóg zapłać za chrześcijańskie świadectwo. Byłem pod wrażeniem pięknego śpiewu na procesji. Bóg zap0łać że śpiewaliście i mieliście teksty.

  • Przez cały czas oktawy Bożego Ciała a więc do czwartku włącznie, najpierw będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna wokół Kościoła.

  • W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała święcenie ziół i kwiatów.

  • W środę Msza św. Zostanie odprawiona o godz. 16.00 a po Mszy św. Zapraszam na plac przy plebanii wszystkich chętnych do wspólnego biesiadowania i grillowania. Mile widziane różne artykuły rekreacyjne.

  • W piątek i sobotę przypadają patronalne uroczystości naszego Zgromadzenia. W piątek po Mszy św. nabożeństwo podobnie jak w oktawie Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną i również zapraszam dzieci do sypania kwiatów. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

  • W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Chociaż nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego.

  • Na zakończenie mojej kadencji, mam jeszcze serdeczną prośbę o wykoszenie cmentarza parafialnego i wokół cmentarza tego co można wykosić.

  • Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona jest na Świętopietrze.

  • Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o nas na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *