Ogłoszenia parafialne XVII niedziela zwykła

Dni patronalne:
Poniedziałek – Św. Piotra Chryzologa Bp i DK.
Wtorek – Św. Ignacego z Loyoli K.
Środa – Św. Alfonsa Marii Liguoriego Bp i DK.
Sobota – Św. Jana Marii Vianeya, K.

Dziękuję za uprzątnięcie kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień i przygotowanie kościoła oraz obejścia wokół kościoła do Uroczystości Odpustowych.
Dzisiaj z racji wspomnienie Św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. święcenie pojazdów. Ofiara zbierana przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na środki transportu dla Misji.
Tradycyjnie miesiąc sierpień ogłoszony jest przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Wierni zaproszeni są do podjęcia w tym czasie abstynencji od alkoholu.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Te dni będą również jak co roku Triduum przygotowującym nas do godnego przeżycia Uroczystości Odpustowej w naszej parafii Dlatego też wszystkich parafian zapraszam na udziału w Triduum które połączone będzie z nabożeństwami przygotowującymi do Odpustu Parafialnego.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.
W sobotę o godz. 17.00 Nabożeństwo wynagradzające do NSNMP w Pierwszą Sobotę Miesiąca.
W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała opust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa o godz. 11.30 na którą wszystkich serdecznie zapraszam. Przewodniczył będzie i kazanie odpustowe wygłosi O. Piotr Budrewicz.
Zapraszam dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji.
Proszę również parafian o przygotowanie feretronów, sztandarów i baldachimu, a po procesji o uprzątnięcie wszystkiego na wyznaczone miejsce. Radnych parafialnych proszę pomoc w organizacji Uroczystości Odpustowych.
Od jutra gościć będziemy w naszej parafii młodzież sercańską, która pod przewodnictwem O. Wojciecha Bartnickiego i O. Sebastiana Pieczeniaka przeżywać będzie tygodniowe rekolekcje młodzieżowe. Zapraszamy naszą młodzież – dziewczęta i chłopców od 12 roku życia, do udziału we wspólnym przeżywaniu dni formacyjnych w naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć zapraszamy jutro na Mszę św. wieczorną, a po Mszy św. na spotkanie z grupą rekolekcyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *