ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii

2. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 16.30 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. O godz. 17.00 będziemy sprawować Eucharystię w tej intencji.

3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

4. Odwiedziny chorych w piątek 8 stycznia.

5. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

6. Odwiedzin duszpasterskich – kolędy w tradycyjnej formie w okresie świąt Bożego Narodzenia nie będzie.

7. Dziękujemy za dekorację na Boże Narodzenie rodzinom III Rejonu i za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

8. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.