SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

2. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne.

3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Obowiązuje wszystkich między osiemnastym o sześćdziesiątym rokiem życia. Czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tego dnia i w piątki dotyczy wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.30 i 17.00.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.8.20 gorzkie żale.

5. Dziękujemy za posprzątanie i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.