PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.20 gorzkie żale. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Już dziś informujemy, że rekolekcji parafialnych i szkolnych w tradycyjnej formie w naszej parafii nie będzie ze względu na obostrzenia wobec pandemii. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji przez media np. TVP 3 proponuje dla dzieci 22-24 marca o godz. 9.30 (czas 23 minuty każdego dnia), dla młodzieży 22-24 o godz. 12.30, dla dorosłych 26-28 marca o godz. 20.30. Więcej informacji na kartce wywieszonej w przedsionku kościoła. Można skorzystać z rekolekcji w radiu, Internecie lub inny sposób.

4. W przyszłą niedzielę II Wielkiego Postu – Niedzielę „Ad Gentes” będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy polskim misjonarzom w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych

5. Dziękujemy za posprzątanie i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.