SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie nabożeństwo majowe o 17.30.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O 17.30 nabożeństwo fatimskie z Różańcem wynagradzającym a następnie Msza św..

4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

6. W najbliższą niedzielę 16.05. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I dlatego dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek, wtorek i środę będą nabożeństwa błagalne z Litanią do Świętych o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie i o plony ziemi.

7. W tym tygodniu patronuje nam:
– w poniedziałek 10.05 św. 0. Damiana de Veuster, Apostoła Trędowatych
– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary w minionym tygodniu na alejkę na cmentarzu, za pomoc przy bramie i prace porządkowe.