WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

3. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

4. 24 maja w tym roku wypada Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej, która to uroczystość przykrywa święto Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych do której pod takim wezwaniem się uciekamy w naszym kościele. Codziennie przez dziewięć dni, od wczoraj, w czasie nabożeństw majowych prosimy o Jej opiekę i wspomożenie.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

6. Dziękujemy za ofiary w minionym tygodniu na alejkę na cmentarzu – Bóg zapłać!