SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. W miejsce nabożeństwo majowego będzie litania do Świętych i modlitwy błagalne od 17:30.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W naszym kościele czcimy MB pod tym tytułem, dlatego zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja, w czasie nabożeństwo majowego o 17:30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła, przygotowanie kwiatów i prosimy w sobotę rodziny następne. Dziękujemy również za wykoszenie trawy wokół kościoła .

W tym tygodniu patronuje nam:
– czwartek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.