TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 17.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

5. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

7. Polecamy dobroci uczestników liturgii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom czyli świece Caritas 17zł i 7 zł. W zakrystii również poświęcone opłatki.

8. W październiku do kościoła dokupiliśmy 5 obrusów haftowanych aby na cały rok były komplety. Dziękujemy za zebrane spontanicznie ofiary na ten cel.

9. Dziękujemy III Rejonowi za dekorację adwentową, prosimy o dekorację i choinki świąteczne, najlepiej po IV Niedzieli Adwentu.

10. W tym tygodniu patronuje nam:
– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.