DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich.

2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy.

3. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 17.00. Z dniem 8 grudnia związane jest prywatne objawienie Matki Bożej. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli, we Włoszech, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 XII 1947 r. powiedziała „Życzę sobie, aby każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe od 12.00 do 13.00 miała miejsce Godzina łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia.” Można się więcej zainteresować Godziną łaski i modlić się w tym czasie.

4. W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny 17 i 7 zł. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
Również w zakrystii poświęcone opłatki.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

W tym tygodniu patronuje nam:
– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.