TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17:30

3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Polecajmy naszych zmarłych w tegorocznych wypominkach. Tegoroczna akcja Caritas Diecezji Drohiczyńskiej proponuje, aby na grobach naszych bliskich w uroczystość wszystkich św. , obok wielu zniczy zapłonął także ten, który będzie symbolem naszej solidarności z potrzebującymi oraz wspieranych dziel miłosierdzia. Znicze po 7,5zł

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jak one będą wyglądać w liturgii powiemy w przyszłą niedzielę, a to ze względu na prognozę pogody.

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła wewnątrz i na zewnątrz, przygotowane kwiaty i w sobotę prosimy rodziny następne.

7. Na stoliku leżą kalendarze przygotowane przez Seminarium Drohiczyńskie. Cena 5zł.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.