TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym o 8:45 i na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 12:00 Msza Święta za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu, zmarłych parafian, a po niej procesja żałobna między grobami, modlitwy za zm. i kropienie grobów wodą święconą. Tego dnia ofiary na tacę i w kościele i na cmentarzu, będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.

2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Od 16:30 różaniec z wypominkami w kościele i Msza św. Wypominki codziennie przez 3 tygodnie przed Maszą św. w dni powszednie.

3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach świętych okolicznościowe nabożeństwa. W piątek wizyta u chorych od 9 i możliwość spowiedzi w trakcie różańca.

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła wewnątrz i na zewnątrz i w sobotę prosimy rodziny następne.

6. Spotkanie jako przygotowanie do bierzmowania będzie tydzień później, 14 listopada.

7. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.