TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30, również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

3. W Piątek 14.10 zostały zakończone prace na cmentarzu, remont ołtarza i krzyża w centrum cmentarza oraz czyszczenie przęseł metalowych, bram i słupów betonowych oraz ich malowanie.

4. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów oraz zebranie dużej ilości liści wokół kościoła 🙂 . W sobotę prosimy rodziny następne.

W tym tygodniu patronują nam:
– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Jest to dzień imienin J. E. Ks. Bpa prof. dra hab. Tadeusza Pikusa, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej. W Modlitwie polećmy Bogu dostojnego Solenizanta.