TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

2. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msza Święta będzie sprawowana o godz. 8:45. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 12:00. Po tej Mszy Świętej będzie procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

3. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą tego dnia o godz. 17:00. Od 16:30 tego dnia i we wszystkie dni powszednie do uroczystości Chrystusa Króla, będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach, aby zostali zapisani w Bożej Księdze Zbawionych. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

4. Czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej, spowiedź od godz. 16:20. Wizyta u chorych od 9:00.

7. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy .

8. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.