TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 po zmianie czasu.

2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Ze względu na obostrzenia, słuchając apelu Pana Prezydenta, Premiera i Rządu, apelu poszczególnych biskupów 1 listopada wspólnej liturgicznej modlitwy na naszym cmentarzu nie będzie, dlatego porządek niedzielny w kościele i kaplicy i po Mszach świętych modlitwa za zmarłych. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzania zmarłych na cmentarzu, modlitwę za nich indywidualnie lub rodzinnie. Przewodniczący Episkopatu abp Gądecki zachęca nas do wspólnej modlitwy za zmarłych przez media.

3. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy dwie Msze Święte o 9.00 i 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W tym roku ten odpust decyzją Watykanu można zyskać przez cały listopad.

4. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe.

5. Dzień imienin J. E. Ks. Bpa prof. dra hab. Tadeusza Pikusa, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej 28 października. W modlitwie polećmy Go Bogu.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy kolejnych rodzin.

W tym tygodniu patronują nam:
28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.