NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa i prosimy Go o błogosławieństwo na dalsze nasze życie. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 10:00 i 18:00. Po Eucharystii o godz. 10:00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak w latach poprzednich:
I – przy skrzyżowaniu Brzeskiej i Królewskiej – Rejon IV
II – na Brzeskiej przy ruinach kościoła na ołtarzy przy ulicy – Rejon III
III – na Bugowej okolice straży pożarnej – Rejon II
IV – na Brzeskiej przy kopalni – Rejon I
Zapraszamy do czynnego udziału w procesji: niesienia chorągwi, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonków. W oktawie Bożego Ciała będą: nabożeństwo majowe w piątek, a od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe. Procesja wokół kościoła będzie na zakończenie oktawy (06.06)

3. Do końca maja trwa w naszym kościele (oprócz czwartku) wspólna modlitwa maryjna o 17:30. Zachęcamy do udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny od godz. 17:00. W ten dzień także Międzynarodowy Dzień Dziecka.

4. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce.
– W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.
– W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła. W sobotę prosimy rodziny następne.