DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. Od 8 grudnia 2020 roku trwa Rok św. Józefa ogłoszony przez papieża Franciszka.

3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. W pierwszy czwartek marca o 17.00 po Mszy św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 8.20 gorzkie żale.

6. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o 17.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Od 9.00 wizyta u chorych.

7. W pierwszą sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. W środę zmiana Tajemnic Różańcowych.

9. Dziękujemy za posprzątanie i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

10. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy, Główny Patron Metropolii Białostockiej czyli diecezji białostockiej, drohiczyńskiej i łomżyńskiej i dlatego w tych diecezjach uroczystość.