Ogłoszenia parafialne I niedziela adwentu

Dni patronalne:

 • Poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego K.
 • Wtorek – Wspomnienie dowolne św. Barbary
 • Czwartek – Wspomnienie dowolne św. Mikołaja Bp.
 • Piątek – Wspomnienie św. Ambrożego Bp i DK.
 • Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • Dziękuję mieszkańcom rejonu pierwszego za przygotowanie świątyni na okres Adwentu i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.
 • Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu, a od poniedziałku Roraty. Codziennie o godz. 17.00 Msza święta roratnia. Zapraszam dzieci z lampionami. Dzieci przynoszą na Roraty własnoręcznie wykonane serduszka, na których wypisują wykonane dobre uczynki. Codziennie z przyniesionych serduszek losujemy jedno i osoba wylosowana zabiera na jeden dzień do domu figurkę Matki Bożej a na drugi dzień przynosi ją na roraty. Dzieci uczestniczące w roratach będą otrzymywały układankę adwentową, która na zakończenie rorat będzie nagradzana. Zapraszam do uczestnictwa.
 • W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i chociaż nie jest to święto nakazane zapraszamy jednak do licznego uczestnictwa we Mszy św.
 • W okresie adwentu nie będzie rekolekcji natomiast codzienne rozważania prowadzone przez O. Krzysztofa niech będą wspaniałym przeżyciem, rekolekcyjnym. Dzień skupienia i dzień spowiedzi będziemy przeżywać w sobotę 22 grudnia.
 • Proszę mieszkańców rejonu pierwszego o zorganizowanie się w celu przygotowania Kościoła na święta Bożego Narodzenia.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Już po raz 18. w drugą niedzielę Adwentu, 10 grudnia, w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zebrane tego dnia pomogą w realizacji projektów, zgłaszają siostry zakonne i kapłani pracujący w 14 krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
 • Można również nabywać świece wigilijne w cenie 5; 10; 15 zł. Pamiętajmy, że cegiełka złożona za nabycie świecy jest nieocenionym wsparciem dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej diecezji.  Caritas przeznacza także 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom żyjących w najuboższych krajach świata. Wpływając na sytuację takich rodzin niejednokrotnie przywracamy im wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość.
 • Dzisiaj na porannej Mszy św. zostały poświęcone opłatki, które można nabywać w zakrystii. W tym roku mamy opłatki wypieczone i omodlone przez Mniszki Benedyktynki z Drohiczyna.
 • W środę zmiana tajemnic różańcowych.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 • W pierwszy czwartek Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *