Ogłoszenia parafialne XXX niedziela zwykła

Dni patronalne:

 • Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych.
 • Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 • Dziękuję za uprzątnięcie Kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.

 • Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Pomoc Kościołowi w Potrzebie czyli w tym roku na Pakistan.

 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Konsekracji Własnego Kościoła.

 • We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

 • Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych, spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłym tygodniu w czwartek.

 • W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o przygotowanie cmentarza, wykoszenie trawy miedzy grobami i przyozdobienie grobów.

 • Msze św. w tym dniu o godz. 8.45 i 11.30. W Wajkowie Mszy św. nie ma. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 11.30. Po Mszy św. nie będzie procesji przez cmentarz tylko poświęcenie nowych pomników, jeśli taka będzie potrzeba. Proszę o przygotowanie ołtarza polowego.

 • W tym dniu, jak co roku przy bramie cmentarza nasi Radni będą zbierać ofiary na odnowienie cmentarza. Pragnę przypomnieć, że z ubiegłych lat uzbieraliśmy już i mamy na koncie 5090 zł na odnowienie cmentarza.

 • Kieruję serdeczny apel do wszystkich, o godne zachowanie się na cmentarzu, o ciszę, zwłaszcza w czasie odprawiania Mszy św. Wszystkim pragnę przypomnieć, że na cmentarzu nie palimy papierosów.

 • O godz. 18.00 podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszam do odprawienia nabożeństwa V stacji za zmarłych na cmentarzu połączonych z różańcem.

 • Wierni, którzy nawiedzą Kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i przez cały następny dzień, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można taki odpust uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolną modlitwę w intencji Ojca św., a także być w stanie łaski uświęcającej.

 • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny od 1 – 8 listopada.

 • Można zabierać ze stolika karty wypominkowe na których czytelnie wypisujemy zmarłych polecanych na miesiąc listopad.

 • Podobnie jak w ubiegłym roku w Dzień Zaduszny, a więc we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w piątek zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.00, za zmarłych, których Pan powołał w minionym roku od ostatniej uroczystości Wszystkich Świętych. Będzie to Msza zbiorowa i proszę intencje za swoich zmarłych zamawiać w zakrystii lub w biurze parafialnym. W czasie tej Mszy świętej będą wyczytywane nazwiska zmarłych i po każdym nazwisku zostanie zapalony znicz, który przez całą Mszę św. będzie na ołtarzu. Po zakończeniu Mszy św. znicze te zostaną wręczone najbliższej rodzinie zmarłej osoby, która zamówiła Mszę św. i wspólnie w procesji udamy się na cmentarz, aby modlić się za naszych zmarłych. Już dzisiaj zapraszam do licznego udziału we Mszy św. i procesji.

 • Od soboty powracamy do wcześniejszego porządku modlitwy różańcowej. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 modlą się na różańcu Róże Różańcowe.

 • Modlitwę różańcową w Kościele, przez cały miesiąc listopad, ofiarujemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki będą wyczytywane przez cały miesiąc po różańcu a po nich zostanie odprawiona Msza św.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.

 • Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o nas na plebanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *